Konkurs w podobnej formie organizowany był już dwukrotnie we Wrocławiu gdzie został entuzjastycznie przyjęty przez nauczycieli oraz uczniów! Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie Akcji i wprowadzenie w innych miastach tego nowatorskiego sposobu na naukę, integrację klasy i rywalizację między szkołami. Zabawa bardzo angażuje uczestników. Gra Miejska to konkurs na temat selektywnej zbiórki elektroodpadów, w formie podchodów po Warszawie - z zadaniami do rozwiązania. Do przejścia jest około 2,5 km, co zajmuje około dwóch godzin lekcyjnych. Razem do rozwiązania przygotowano 6 zagadek!

Nie przegapcie okazji! Bawcie się razem z nami i walczcie o nagrody! Wyjdźcie ze szkoły i uczcie się w przyjemny sposób!

1. Dla kogo?
Zapraszamy młodzież szkolną w wieku od 11 do 15 lat – uczniów 5 i 6 klasy szkół podstawowych i gimnazjalistów. Z każdej szkoły może wystartować do 3 zespołów. Zespołu nie muszą tworzyć uczniowie tylko jednej klasy. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów skala ocen jest nieco inna – szanse są wyrównane!

2. Kiedy?
Konkurs będzie odbywać się od 20 października do 4 listopada.

3. Na czym polega konkurs?
Zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie zagadek znajdujących się na planszach zamontowanych w 5-6 lokalizacjach, oddalonych od siebie nie więcej niż kilkaset metrów. Razem do przejścia jest maksymalnie 2,5 km. Zagadki dotyczą zarówno informacji o elektroodpadach jak kolejnych punktów, gdzie umieszczono tablice z zadaniami.

4. Gdzie przesłać odpowiedzi i jak zgłosić się do konkursu?
Wypełnioną kartę odpowiedzi należy przesłać na adres: info@ebd.org.pl. Szkołę można zgłosić wypełniając kartę odpowiedzi i przesyłając na wskazany adres. Jednak lepiej będzie jeśli wcześniej zgłosicie zespół na tej stronie (kliknij >>). W tym przypadku na podany adres mailowy będziemy wysyłać podpowiedzi
i wskazówki jeszcze przed startem! Warto zgłosić się wcześniej!

5. Nagrody
W konkursie można wygrać laptop, drukarkę, odtwarzacz multimedialny i inne ciekawe nagrody.

Elektro Konkurs

e-mail: info@ebd.org.pl,
tel. 22 357 51 00 (pon.-pt., od 11:00 do 15:00)

Elektro Konkurs - media współpracujące
Strona główna


Zgłoś swoją szkołę! Pobierz pytania konkursowe Pobierz kartę odpowiedzi Regulamin konkursu Zobacz mapkę trasy Zobacz mapkę trasy