Krakowskie Dni Elektrorecyklingu to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla osób wrażliwych na stan środowiska naturalnego. Celem Akcji jest zmotywowanie Krakowian do prowadzenia selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Jak się okazuje, nadal nie każdy mieszkaniec Krakowa wie, że zgodnie z normami UE, powinniśmy co roku zbierać minimum 4-5 kg elektrośmieci na osobę. W naszym regionie ilości te są wciąż zdecydowanie niższe.

Skala problemu jest ogromna! Statystyki są alarmujące - każdy Polak urodzony w 2006 roku wytworzy w ciągu życia aż 4 tony elektroodpadów! A jak obliczono, co roku ilość tego typu odpadów rośnie o 5% rocznie!

Zobacz relację z wrocławskiej edycji >>

• 8 października
Prowokacja ekologiczna - niespodzianka.

• 8 października (godzina 9:00)
Start Akcji Krakowskie Dni Elektrorecyklingu wystawą na Plantach.

• 8 października do 30 października
Konkurs dla szkół w formie „Gry Miejskiej”.
Kliknij i dowiedz się więcej o konkursie!

• 8 do 12 października (środa – niedziela) oraz 18 października (sobota) - Edukacyjny patrol „Pana Pralki”– aktorzy w przebraniu imitującym pralkę lub lodówkę będą przechadzać się ulicami Krakowa, rozdawać materiały edukacyjne (eko-kalendarze) i opowiadać o zgodnym z zasadami postępowaniu ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

• 25 października
– zbiórka elektroodpadów. W godz. 10:00-15:00 na parkingach sieci TESCO (ul. Kapelanka, Wielicka, Babińskiego) oraz ul. Jaremy 1 (przy altanie śmietnikowej), Os. Na Stoku 31 A (obok sklepu „Polo Market”) i Rynek Kleparski 4 (na parkingu).

• 2 grudnia
Uroczyste podsumowanie Akcji, wręczenie nagród, emisja filmu i wiele niespodzianek!

Elektro Konkurs

e-mail: info@ebd.org.pl,
tel. 22 357 51 00 (pon.-pt., od 11:00 do 15:00)

Elektro Konkurs - media współpracujące
Strona główna


O konkursie!